Fanérat i mahogny med mässingsdetaljer. Delvis filtklädd skiva. Fyra lådor. Utdragbara sidor. Längd 128, bredd 63 och höjd 74 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Repor och märken. Lös list.