ALTARGARNITYR, 5 delar, cloisonne. Kina, 1900-tal.

Vas med hänklar samt lock ståendes på tre ben, total höjd ca 24 cm. Två vaser för ljusstakar, höjd ca 19,5 cm. Två vaser höjd ca 16 cm. Alla med motiv av drakar mot mörk bakgrund.

Bruksslitage. Något anlupen.

Utropspris
1 500 SEK