KOPPAR, 10 stycken, samt FAT, emalj på koppar. Kina, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Motiv av blommor. Diameter på kopp och fat 5,5 cm/ ca 10,5 cm.

Bruksslitage. Kantnaggar. En kopp med emaljeringskada på insidan. En kopp med emaljeringsskada på utsidan. Fat med kantnaggar. En kopp med spricka.

Utropspris
2 000 SEK