Bricka med dekor av påfågel, mått 30,5x30,5 cm.
Koppar, fyra stycken med dekor av mytologiska djur, mått 4,5x4,5 cm. En kopp med dekor av blommor, diameter ca 5 cm.
Bruksslitage. Fyra koppar med lagningar. Rosa kopp med sprickor och skada på emalj.