Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, linjeetsning och torrnål, signerad.

"Läsande flicka 1900". 15,6x9,1 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Gösta Stenman.

Malme nr. 89.

Konstnär

Utropspris
500 EUR