916953

ARNE BANG, vaser, 2 st, stengods, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Glaserade med räfflor. Cylindrisk respektive trattformad. Signerade, en märkt "116.". Höjd 12,5 - 13 cm.

Nagg. Obetydligt ytslitage.

Utropspris
2 000 SEK