PILBÅGSET, tre delar, Japan, olika åldrar.

Pilbåge signerad Yumi. Pilkoger, signerad Yadzutsu. 3 st pilar. Tsurumak (pilsträngshållare) med tsuru (sträng). Pilbåge troligen Shōwa (1926-1989). Pilkoger Meiji (1868-1912). Pilar troligen Edo (1603–1868). Stränghållare i korg samt sträng (1900-tal). Pilkoger längd ca 96 cm. Pilbåge längd ca 216 cm.

Slitage. Smärre skador.

Utropspris
6 000 SEK