BORDSPENDYL, Louis XV-stil, tidigt 1900-tal

Mässing och alabaster. Pendel finns. Bredd 29, djup 13, höjd 41,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Alabastern med sprickbildningar och nagg.

Utropspris
2 500 SEK