Madeleine Pyk – en samling F769

MATBORD, Arthur Brett & Sons, Ltd. England, 1900-talets slut.

Tredelar med varsitt ben på hjultrissor i mässing. Två halvmåneformade ändor à 90 cm, mittdel med stödfot à 120 cm, en iläggsskiva à 60 cm. Mässingsbeslag. Bär tillverkarens plakett. Totallängd 360 cm bredd 110 cm, höjd 74 cm.

Slitage. Enstaka märken på ytan.

Utropspris
500 EUR