Vitmålat. Dubbelgrindar. Total längd 169, bredd 114, höjd ca 74 cm.
Slitage. Sprickor. Senare målning. Repor. Renoverat samt kompletterat. Skivor med skador. Två träkilar saknas samt en avbruten.