VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.

Mässing monterad på teakfäste, glasskärmar med randdekor. Höjd ca 21 cm. En extra skärm medföljer.

Ej funktionstestade. Flertalet mindre nagg som uppstått vid normal användig. Sedvanligt ytslitage.

Utropspris
1 500 SEK