KOPPARSTICK, 6 st, 1700-tal.

KOPPARSTICK, 6 st, 1700-tal.

Landskap med hästar och figurer, Philips Wouwerman, efter. 42,5 x 33 cm.
"Neptune et Amphirite", Charles-Joseph Natoire, efter. Med von Lantingshausens vapen. 43 x 29.5 cm.
"Johannes Balthasar Keller", Ieremias Wolff, Augsburg. 45 x 34 cm.
"La Naissance d'Adonis", François Boucher, efter. 35 x 42 cm.
Mytologisk scen med amor, Pierre Corneille, efter. 38,5 x 39 cm.
"La Saint Famille", Nicolas Poussin, efter. 52 x 69 cm.

Ej examinerad ur ram. Fläckar. Keller med skador. Boucher med veck. Corneille med reva. Poussin med fuktfläckar revor och veck.

Utropspris
4 000 SEK