Utvändigt fanerat i teak. Pardörrar med träinläggningar av rutmönster. Bakomliggande hyllinredning samt lådor. Etikettmärkt. Bredd 110 cm, djup 42 cm, höjd 155 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage och märken. Mindre fanerskada. Senare textil på hyllor. Mindre sprickor i låda.
Siesing, 522.