TEXTILIER, två stycken, samt TEXTILFRAGMENT. Kina, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Motiv av blommor, fladdermus, fjärilar. Mått 37,5x24 cm/34x34 cm. Textilfragment med motiv av blommor och fjärilar, textilmått utan ram 55x26,5 cm.

Omfattande slitage. Revor. Smuts. Fragment ej examinerad ur ram. Hål. Bleknad.

Utropspris
1 500 SEK