SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.

Målat med bronsfärgade detaljer. Stenskivor. Längd 40, bredd 40, höjd 73,5 cm.

Slitage. Senare målning. Nagg. Repor. Spricka på ena hörnet av ena stenskivan, möjlig lagning.

Utropspris
2 000 SEK