Design
924254

ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 4 st, "Fanett", Edsbyverken, 1950 / 60-tal.

Svartlackerade med teakfanerade sitsar.

Bruksslitage. Fläckar. Skav. Enstaka spjälor med senare limning.

Utropspris
3 500 SEK