POLYPHON SPELDOSA MED SKIVOR (14 st), omkring sekelskiftet 1900.

Konturerat fodral med valnötsfaner. Lock märkt Polyphon, lockets undersida med tryckt blad märkt Polyphon med musicerande putti. Längd 27,5, bredd 24,5, höjd 14 cm.

Fanerskador. Märken. Bruksslitage. Ej funktionstestad. Skivor med bucklor.

Utropspris
2 000 SEK