HALSBAND, 2 st, olika guld halter.

Halsband, pansarlänk. Stämplad 'Balestra' 18K guld med svensk importstämpel. Längd ca 70 cm. Halsband med ovalformad centrala delen och olika typer av länkar. 14K guld, ej stämplad. Längd ca 40,5 cm. Totalvikt ca 27,4 g.

Bruksslitage, mindre repor och bucklor. Ställvis anlöpning.

Utropspris
8 000 SEK