BORDSUR, Art deco början av 1900-talet

Sockel samt urhus av sten och onyx, flankerad av fågel i kallmålad brons, längd ca 45 cm, höjd ca 25 cm. Nyckel finns.

Ej genomgången. Ställvis slitage. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK