Design
925596

Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, skål samt fat, Gustavsberg flintgods 1930-tal

Grön fond med målad dekor i guld av bl.a. blommor, diameter 36 samt 20 cm.

Obetydligt ytslitage. Skål med invändigt slitage.

Utropspris
1 500 SEK