GÖRAN MALMVALL, skrivord, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets andra hälft.

Bemålat. Rektangulär form och raka ben. Två lådor i sarg. Etikettmärkt. Längd 130 cm, bredd 70 cm, höjd 75 cm.

Möjligen senare målning. Slitage med ställvis avnött färg. Stoppklossar för ena lådan fattas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK