Barock

(Sverige)
Barock
(Sverige)

BOCKBORD, barock, daterat 1753

Bär datum 1753 samt initialer. Rektangulär skiva med undervarande utdragslåda. På korsade ben. Längd ca 112, bredd ca 75, höjd ca 70 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Skador med materialbortfall. Maskstungen. Förstärkningar och mindre kompletteringar.

Utropspris
3 000 SEK