Fanerat med teak och jakaranda. Uppsats med lampa samt två ställbara speglar. Skiva med uppfällbar del och bakomliggande förvaring. Två lådor i sarg, beslag av mässing. Bredd 96. Djup 40. Höjd 131 cm.
Dekorbortfall, draghandtag till lådor saknas. Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Ej funktionstestad.