SMINKBORD, 1950-tal.

SMINKBORD, 1950-tal.

Fanerat med teak och jakaranda. Uppsats med lampa samt två ställbara speglar. Skiva med uppfällbar del och bakomliggande förvaring. Två lådor i sarg, beslag av mässing. Bredd 96. Djup 40. Höjd 131 cm.

Dekorbortfall, draghandtag till lådor saknas. Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13