MATTA, troligen Birjand, old/semiantik, signerad, 320 x 225 cm.

Rött fält med fleruddig mittmedaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med orange sekundärbårder.

Slitage. Malskador. Senare fransar på en kortsida. Lagningar. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK