Furu. Dubbla grindar. Längd 161. Bredd 117. Höjd ca 76 cm.
Renoverat och kompletterat. Slitage och repor, torrsprickor. Smärre skador såsom ett slag (skiva) något ojämn, ursprungligen målat.