KANDELABRAR, ett par, Oscarianska, 1800-talets slut.

Förgylld metall och sten bl at jaspis. För 5 ljus vardera. Höjd ca 35 cm.

Ställvis förlust av förgyllning och missfärgningar. Slitage. Sneda. Repor.

Utropspris
1 500 SEK