SKRIVBORD, jugend, 1900-talets början

Betsad ek. Tre sarglådor. Två hurtsar med vardera skåpsdörr. Metallbeslag med hamrad yta. Längd 141, bredd 77, höjd ca 77 cm.

Slitage. Sprickor. Fläckar. Ställvis blekt. En låda låst. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK