MATTA, Keshan, signerad, ca 370 x 250 cm.

Mörkblått fält med palmettmönster. Mörkblå huvudbård med ljusare blå sekundärbårder.

Bruksskick. Ställvis något hårdare slitage. Mindre fläckar. Skadade fransar på en kortsida.

Utropspris
6 000 SEK