KORGGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.

Bambu och rotting. Ett par fåtöljer samt soffa med lösa plymåer klädda med mönstrad textil, soffans längd ca 108, sitthöjd ca 39 cm. Bord med glasskiva, längd 100, bredd 59, höjd 53 cm.

Bruksslitage. Senare klädsel.

Utropspris
2 000 SEK