BORDSUR, sent 1800-tal,

BORDSUR, sent 1800-tal,

Rikt dekorerad. Uret flankeras av sittande ung man. Längd 26 cm, höjd ca 32,5 cm.

Slitage. Urtavla med patina. Går ej. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK