BESTICKSERVIS, ca 101 delar, nysilver, 1900-talets andra hälft,

12 st kaffeskedar längd ca 11 cm.
12 st matskedar längd 18 cm.
12 st gafflar längd 17,5 cm.
12 st knivar längd 19,5 cm.
2 st såsslevar längd 16-18 cm.
2 st uppläggningsskedar, längd 20-22,5 cm.
12 st skedar längd 16 cm.
12 st gafflar längd 15,5 cm.
12 st knivar längd 17,5 cm.
10 st gafflar längd 14 cm.
3 st smörknivar längd 16,5 cm.

Bruksskick.

Utropspris
1 500 SEK