BORDSLAMPA, modell AK 15, Itsu, 1900-talets mitt.

Vit metall, justerbart förnicklat skaft. Höjd max 39 cm. Tillverkarens stämpel.

Slitage och repor. Senare bemålning med fläckar. Något lös arm. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR