Fanerat med valnöt. Klädd skiva. Svarvade ben. Tre lådor. Längd 117, bredd 63, höjd 75 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Blekt. Senare klädsel. Nyckel fast i lås. Repor. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10