SKÅP, lack. Japan, Meiji (1868-1912).

Med åtta lådor. Dekor i lack av fåglar i lövverk. Mått 27,5x27,5x16 cm.

Slitage, skador, sprickor.

Proveniens

Utropspris
2 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02