Design
934098

HALDOR VIK & INGMAR RELLING, dagbädd, "Svane", Svane, Norge, 1960-tal.

Stomme i ek med plymåer klädda med ylletyg. Flyttbart ryggstöd. Movable backrest. Längd 156, djup 74 cm.

Bruksslitage, smärre fläckar på tyg. Omarbetad.

Utropspris
2 000 SEK