SMINKBORD

PALL och ett par SÄNGBORD, 1900-talets mitt/andra hälft.

Vitlackerade. Sminkbordet med fyra lådor. Tredelad spegel, glasklädd skiva. Längd 84, bredd 40 och höjd 119 cm. Sängborden längd 50, bredd 37 och höjd 56 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Repor med färgförlust. Något instabil. Nagg på glasskivan.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - G7

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Lindeman Morris

Anna Lindeman Morris

+46-722 346747
anna.lindeman-morris@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    450
    46 EUR
    51 USD

    Budhistorik (4 bud)
    2A27 jun 11:18450SEK
    327 jun 11:18400SEK
    222 jun 08:03350SEK