Design
934359

CARL MALMSTEN, 2 st bokhyllor, "Ulfåsa", modell formgiven 1961, 1900-talets andra hälft.

Lackerade. Två skåp vardera. Hyllor. En bokhylla med fällbar skrivskiva samt mindre lådor. Längd 105 cm vardera. Bredd 41 cm. Höjd 216 cm. Nyckel finns.

Slitage. Mindre märken och fläckar. En lös låda.

Utropspris
6 000 SEK