MATBORD, mahogny, 1800-tal

MATBORD, mahogny, 1800-tal

Fanerad och massiv mahogny, svarvade ben med hjultrissor i mässing, 4 iläggsskivor och 2 lösa stödben, höjd 78, 158 x 155, total längd 371 cm

Renoverat, kompletterat, senare iläggsskivor och stödben, slitage, smärre skador

Utropspris
12 000 SEK