Fanerad i björk. Soffa, längd ca 240 cm. Djup 78 cm. Sitthöjd ca 45 cm. Två fåtöljer samt runt pelarbord med ett litet skåp undertill. Diameter 78 cm, Höjd 73 cm.
Slitage. Repor. Fanerskador. Torrsprickor. Nyckel saknas.