PAPPERSKORG samt BRICKA, märkta Florence, Italien, 1900-talets andra hälft,

Med guldmålad dekor mot röd samt grön botten. Bricka längd 41 cm, bredd 32 cm. Papperskorg diameter 25 cm, höjd 26,5 cm.

Färgbortfall. Repor. Bruksskick.

Utropspris
1 500 SEK