Förgylld metall och "laque de Chine". Numrerad 85HBJ63 och märkt "St Dupont DE PARIS MADE IN FRANCE". Originalask samt låda medföljer. Längd ca 6 cm.
Smärre slitage. Lackbortfall. Ej funktionstestad.