CHARLES & RAY EAMES

Ett par "Soft Pad Chair EA216", Herman Miller, 1900-talets andra hälft.

Svart skinn, stomme av förkromat aluminium, etikettmärkt, märkt i godset med Herman Millers signum samt 938-138.

Konditionsrapport

Slitage. På metallstommen ställvis omfattande slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    13 500
    1 406 EUR
    1 639 USD

    Budhistorik (16 bud)
    525 jul 21:5813500SEK
    425 jul 19:5313000SEK
    3A25 jul 19:5312700SEK