LJUSKRONA, Maria Theresia-stil, 1900-tal

Glasklädd stomme av metall samt behängd med prismor. För 12 ljus samt 12 ljuspunkter. Diameter ca 86, höjd ca 104 cm.

Ställvis med nagg. Några prismor saknas. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK