BORDSPENDYL, empir, omkring 1800-talets första hälft

Bronserad och förgylld. Dekor av kvinnofigur och blomsterkorg. Höjd 41 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Ytslitage. Mindre anlöpningar. Färgbortfall. Några märken.

Utropspris
8 000 SEK