MATGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.

Målad. Bord med raka avsmalnande ben. Två iläggsskivor à 50 cm vardera varav en med sarg. Diameter 110, höjd 73 cm. Stolar med Spjälad rygg, lös stoppad sits samt kopplade ben. Sitthöjd ca 45 cm.

Slitage. Repor. Fläckar. Smärre färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK