MATGRUPP

5 delar, 1900-talets andra hälft.

Målad. Bord med raka avsmalnande ben. Två iläggsskivor à 50 cm vardera varav en med sarg. Diameter 110, höjd 73 cm. Stolar med Spjälad rygg, lös stoppad sits samt kopplade ben. Sitthöjd ca 45 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Fläckar. Smärre färgbortfall.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 200
    229 EUR
    267 USD

    Budhistorik (5 bud)
    118 jul 11:172200SEK
    318 jul 11:152000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes
    118 jul 11:141000SEK