Design
940666

JOSEF FRANK, ytterfoder, ett par, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, formgiven 1942.

Formgjuten klar glasmassa med mönster i relief. Tillverkade vid Reijmyre. Etikettmärkta. Höjd 17 cm.

Bruksslitage och smärre repor.

Utropspris
3 000 SEK