KONSOLUR

Boulle-stil, 1800-talets slut.

Sköldpadd, mässing och förgylld brons. Emaljerade siffror samt emaljerad plakett signerad Thuret a Paris. Lös konsol. Nycklar och pendel medföljer. Bredd 50, djup 23, höjd ca 104 cm (inklusive konsol). Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage och smärre skador. Restaurerad och kompletterad. Ej funktionstestad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L44

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    2 timmar 4 minuter

    Utropspris: 8 000 SEK

    28 000
    2 935 EUR
    3 451 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 29 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (37 bud)
    716 aug 16:0928000SEK
    3A16 aug 16:0927000SEK
    311 aug 23:4626990SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes