Fältspatporslin.
13 tallrikar, diam 23,5 cm
12 djupa tallrikar, diam 20,5 cm
1 uppläggningsfat, 23,5 x 18 cm
1 uppläggningsfat, diam 33 cm
1 såsskål
1 kanna, höjd 14,5 cm
12 kaffekoppar med fat
12 assietter, diam 18 cm
1 gräddkanna
Medföljer 1 extra kaffefat.
Försiktigt bruksslitage. 3 assietter med krakelyr.